Psie upodobania

Psie upodobaniaZwierzęta mają swoją indywidualną osobowość, ale również specyficzne zachowania oraz odruchy, które stanowią o charakterze konkretnego gatunku.

Z psami nie jest inaczej. Dlatego właściciele powinni zapewnić im wszystko to, dzięki czemu te sympatyczne czworonogi będą czuły się komfortowo.

Praktycznie każdy pies lubi mieć wydzielone miejsce do snu i odpoczynku. To, czy będzie takowe miał i z niego korzystał zależy także od nas.

Warto pokazywać pupilowi od małego, że własny kosz lub kojec to nic złego. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, w cieplejsze miesiące sporo frajdy pieskowi sprawi buda.

Psy muszą jeść – jedzą tym więcej, im większa jest ich masa. Trzeba zadbać o to, by nasz milusiński miał stały dostęp do ulubionej karmy. Jej wybór nie powinien być dziełem przypadku.

Skoro mamy psa i zależy nam na jego zdrowiu, opłaca się zainwestować nieco więcej pieniędzy w pokarm z wyższej półki. Chodzi zarówno o karmę suchą, jak i mokrą. Najtańsze wyroby dostępne w dyskontach i marketach nie zawsze mają w sobie dostateczną dawkę witamin, minerałów oraz innych substancji odżywczych. Lepszym miejscem na psie sprawunki jest profesjonalny sklep zoologiczny.

Na rynku jest sporo świetnych karm, z których wiele poleci także weterynarz. Pies musi też pić, więc pamiętajmy, aby zawsze miał pod pyskiem miskę pełną zimnej, świeżej wody. Po smacznym posiłku przyda się trochę ruchu. Niech w pobliżu kojca czeka zestaw pobudzających psich zabawek.

pompyogrodowealko.pl