Do zwierząt tylko z miłością

Część społeczeństwa z rezerwą odnosi się do trzymania zwierząt w domu. Motywacje są różne. Może to wynikać ze zwykłej niechęci, a także z przekonania, iż stworzenia te powinny funkcjonować wyłącznie w naturalnym środowisku, bo tam są najszczęśliwsze.

Trudno jednak uznać ten argument za trafny, widząc dramaty bezdomnych kotów i psów. Są one narażone na choroby, głód i ogólnie bardzo ciężkie warunki bytowania. Stąd nie dziwią ludzie dobrego serca, którzy te czworonożne sieroty dokarmiają, zapewniają sterylizację, a nierzadko również przygarniają. Żadne schronisko ani dom tymczasowy nie zastąpią miłości właścicieli.

Przygotowanie miejsca dla zwierzęcia nie jest wielkim wysiłkiem, rzadko też wiąże się ze sporymi wydatkami. Jeśli nie ma obiektywnych przeszkód, takich jak uczulenie domowników, wszystko pozostaje kwestią dobrej woli i odruchu serca.

Radość jaka towarzyszy widokowi szczęśliwego zwierzaka wynagrodzi sporo. Kiedy rodzi się autentyczna więź, nawet psoty i drobne szkody wyrządzane przez niektórych pupili nie pozwalają gniewać się zbyt długo. Plusów jest zdecydowanie więcej.

W razie wątpliwości dotyczących tego, co zmienić w domu, by móc w nim podjąć zwierzę pomocą służą tysiące tych, którzy to uczynili. Internetowe społeczności i fora są niezastąpionym źródłem wiedzy i porad. Nikt nie będzie zostawiony bez odpowiedzi.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *