Jajka pomogą cerze

Kto by pomyślał, że światy kulinariów i kosmetyków mogą się tak intensywnie przenikać ze sobą? To nie koniec przykładów potwierdzających to zjawisko. Kolejny znany od lat patent na poprawę stanu skóry angażuje doskonale znane kurze jajka.

Nie starczyłoby miejsca, aby wymieniać potrawy z ich udziałem oraz sposoby na ich samodzielne zaserwowanie. Są świetnym źródłem białka, choć niektórzy eksperci przestrzegają, że zbyt wiele jaj w diecie może skutkować podwyższeniem złego cholesterolu. Tak czy owak są one cenione przez smakoszy i zjadane na śniadanie, obiad czy kolację. Są też konieczne, aby przygotować wiele pysznych ciast oraz deserów.

www.czarnaowca.org.pl Półkolonie w Dąbrówce koło Poznania Prowadzona przez nas szkoła baletowa Poznań jest najlepsza w Poznaniu.

Jak mogą dobrze przysłużyć się kobiecej skórze? Okazją ku temu może być przyrządzanie kogla-mogla. To deser prosty i tani, być może z tych powodów mocno zapomniany. Jeśli jednak go zrobimy, w misce pozostaną niewykorzystane białka.

Ubijmy z nich pianę mikserem pracującym na najwyższych obrotach. Nie spulchnimy nią jednak żadnego ciasta, ale nałożymy na twarz. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby skóra nabrała koloru i zdrowszego wyglądu. Po około 20 minutach białą masę można zmyć, a widok w lustrze powinien sprawić satysfakcję.

Białko jaja błyskawicznie oczyszcza skórę, nadaje jej także jędrność. Jeśli natomiast zależy nam na mocnych zębach i kościach, wygotowane skorupki z obranych jaj zmielmy w młynku na proszek i zjadajmy po odrobinie z jogurtem. To prawdziwa bomba wapniowa!

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *