Koty niezależne, ale kochane – opieka nad kotem

Antagonizm pomiędzy psami a kotami jest już legendarny i również głęboko zakorzeniony w naszym postrzeganiu świata. Czasami ten międzygatunkowy konflikt przenosi się także na ludzi, skutkiem czego jest podział na „psiarzy” oraz „kociarzy”.

Miłośników kotów jest coraz więcej, dlatego w tej konkurencji mają coraz mocniejszą pozycję. Kot jest jednak zupełnie innym zwierzęciem, którego zachowania oraz nawyki są specyficzne przez co opieka nad kotem wymaga więcej poświęcenia. Niektórzy twierdzą, że koty mają znacznie bogatszą osobowość. Ich niezależność i pewna wyniosłość silnie kontrastują ze spontanicznością i entuzjazmem psa. Są też łatwiejsze do trzymania w domu czyli dla nas jest to łatwiejsza opieka nad kotem.

wędzidło z wąsami dystrybutor i hurtownia Clementoni zabawki i puzzle

Koty są zwierzętami ostrożnymi, więc należy je powoli oswajać z nowym miejscem zamieszkania. Będzie ono odtąd kocim terytorium, które mały tygrys musi dokładnie poznać. Pozwólmy mu zatem na dokonanie obchodu, obwąchanie wszystkiego i wyznaczenie strategicznych miejsc, w których będzie najchętniej przebywał dzięki czemu opieka nad kotem będzie dużo przyjemniejsza.

Nie ma co liczyć na to, że wytresujemy kota do spania we własnym kojcu. Jeśli w ogóle będzie on z niego korzystał, to jedynie wtedy, gdy sam tego zechce. Prędzej jednak zadomowi się na fotelu, kanapie czy krześle.

Gdy zdobędziemy zaufanie kotka, stanie się on wspaniałym towarzyszem codzienności. Choć to sprawa indywidualna, wiele kotów lubi siedzieć ludziom na kolanach, przyjmować pieszczoty i bawić się. Jeśli wyczują naszą serdeczność, na pewno odpowiedzą tym samym.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *