Maseczka z jagód

Twarz jest ważna i jeszcze będziemy się nią tutaj zajmować, ale pamiętajmy, że inne partie kobiecego ciała także zasługują na uwagę. Szczególnie, jeśli są każdego dnia wystawione na działanie wielu czynników i intensywnie przy tym eksploatowane.

Dłonie oraz stopy, bo o nich mowa, potrzebują raz na jakiś czas dobrego zastrzyku energii. Apteki oraz drogerie polecają nam mnóstwo kremów i balsamów, dzięki którym damskie kończyny mają poczuć ulgę i zyskać znakomity wygląd.

Część z nich jest godna polecenia, ale naszym zadaniem jest pokazać paniom, że nie muszą polegać na przemyśle. Na tym odcinku w charakterze sojusznika występują smakowite jagody.

Zaletą owocowego peelingu, który teraz przedstawimy jest to, że do jego wykonania nadają się różne owoce. Optymalne będą maliny lub truskawki i generalnie te jagody, które zawierają drobniutkie pesteczki.

Właśnie one odpowiadają za skuteczność zabiegu. Sugerowany skład to 10 owoców, łyżka oliwy z oliwek oraz garść cukru trzcinowego lub grubej soli morskiej. Zaczynamy od zmiksowania truskawek bądź malin na gładką masę, potem dodajemy resztę i dokładnie mieszamy. Uzyskana mikstura to samo zdrowie, a przy tym pachnie cudownie!

Aromatyczny peeling rozcieramy na dłoniach i stopach. Delikatnie masując pestki i ziarenka przypraw usuwają martwy naskórek. Skóra zyskuje ponadto zastrzyk witaminy C oraz wartościowych antyoksydantów.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *