Oczyszczanie z owocem kiwi

Zawsze najwięcej uwagi w materii kosmetyków poświęca się twarzy – to zupełnie normalne. Wszakże ona jest wizytówką każdego człowieka, a każda kobieta jest szczególnie zainteresowana tym, ażeby wyglądać olśniewająco.

Do największych bolączek skóry kobiecej należy jej zanieczyszczenie, które może mieć rozmaite przyczyny. Żyjąc w wielkich miastach i pracując w czasami nieprzyjaznych warunkach jesteśmy narażeni na kontakt z kurzem, spalinami i krążącymi w powietrzu cząsteczkami brudu.

Mogą one osiadać na skórze, a czasami wnikać nieco głębiej, co psuje jej koloryt i ogólną kondycję. Również stosowane przez większość pań środki, takie jak pudry czy podkłady mają swoje gorsze strony. Zatykają pory i sprawiają, że skóra gorzej oddycha.

Dlatego po każdym ciężkim dniu warto zrobić swojej twarzy apetyczny i zdrowy prezent. Sięgając po kilka prostych składników każda z nas może przygotować wspaniałą oczyszczającą emulsję, dzięki której skóra wróci niemal natychmiast do wybornej kondycji.

Ten wariant nadaje się najlepiej dla skóry tłustej, która występuje u sporego grona pań. Czego będziemy potrzebować? Jeden obrany owoc kiwi, parę łyżek naturalnego jogurtu, łyżka miodu i kropelka aromatu pomarańczowego (najlepiej naturalnego).

recycling.edu.pl

Skład brzmi smakowicie i taki jest – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjeść część maseczki (to jeszcze jeden fantastyczny walor domowych kosmetyków – przeważnie są jadalne).

Po wymieszaniu całości powstaje gęsty krem, który nakłada się na wilgotną twarz. Potem trzeba go wmasować i spłukać. Kiwi delikatnie redukuje produkcję sebum, co dla naszej skóry jest  bardzo korzystne.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *