Pomarańczowy eliksir

Cytrusy należą do owoców, które cieszą się największą popularnością i są z entuzjazmem zjadane przez dorosłych oraz dzieci. Z racji stosunkowo chłodnego klimatu pomarańcze czy grejpfruty nie rosną nad Wisłą, dlatego trzeba je sprowadzać z innych państw, gdzie temperatura jest znacznie wyższa, a słońce świeci częściej i dłużej.

Aromatyczne pomarańcze, które możemy kupić w sklepach lub na targowisku nadają się świetnie na miksturę, która doskonale przysłuży się naszej twarzy. Oczywiście najlepiej będzie, jeśli trafią się nam owoce z ekologicznych upraw, ale jeśli takowych zabraknie, również możemy się na przygotowanie tego domowego kosmetyku zdecydować.

inzynieria.ekologiczny.edu.pl

Główny składnik to świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy. Ciężko powstrzymać się od wypicia tego specjału, ale jedną łyżkę zadedykujmy swojej urodzie. Wymieszajmy ją z zimną wodą (może to być schłodzona w lodówce woda mineralna lub źródlana) i uzyskaną mieszankę nałóżmy na umytą twarz. Osiągniemy efekt naturalnego ściągnięcia skóry, który bywa szalenie pożądany. Do aplikacji najlepiej nadają się bawełniane waciki.

Jaki będzie efekt? Skóra się rozświetli, a jej pory zamkną. Oprócz tego tkanka otrzyma solidną dawkę cennej witaminy C. Rzecz jasna nie należy stosować tej mikstury, jeśli wiemy, że jesteśmy uczuleni na owoce cytrusowe. Na szczęście nie jest to zbyt częsta przypadłość.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *