Tanio i zdrowo

Poświęciliśmy nieco miejsca, aby polecić dbającym o siebie kobietom ciekawe pomysły na domowe kosmetyki. Ich wspólną cechą jest to, że bardzo łatwo je przygotować, a główne składniki są dostępne w pierwszym lepszym sklepie spożywczym.

To niezwykłe, że spożywając każdego dnia wiele różnych rzeczy nie zastanawiamy się nad tym, że mają one także inne zastosowania. Takie publikacje służą temu, aby upowszechnić ekologiczną świadomość wśród ludzi. Jeśli ona wzrośnie, będziemy mogli żyć w zgodzie z naturą i lepiej wykorzystywać zasoby, jakie ma ona do zaoferowania. Liczy się również aspekt ekonomiczny.

Szykując sobie kosmetyki w domu, na użytek własny oraz swoich bliskich oszczędzamy sporo pieniędzy. Niektóre preparaty oferowane przez renomowane firmy są drogie, a nie ma żadnej pewności, że przyniosą one pożądane efekty.

Istnieje również ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych uczuleń na któreś z syntetycznych składników. Owoce czy warzywa minimalizują takie ryzyko, szczególnie gdy zostały wyhodowane zgodnie z eko-standardami. Te ostatnie są w Europie coraz bardziej doceniane.

www.enterplan.pl

Zdajemy sobie sprawę, że o domowych kosmetykach można by pisać jeszcze długo. Jeśli jesteście zainteresowani tą tematyką, warto szukać informacji w sieci, w prasie kobiecej, a także udzielać się na odpowiednich forach dyskusyjnych.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *