Ziemniak dobry dla oczu

Która z pań nie martwi się czasami, widząc w lustrze cienie pod oczami? Nie wygląda to najlepiej i zwykle świadczy o zmęczeniu. Wypoczynek nie zawsze na nie pomaga, ale są inne znakomite sposoby.

Jeden z nich jest oparty o bodaj najpopularniejsze warzywo w naszej części świata, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną kuchnię i typowy polski obiad. Ziemniak, w poznańskim od lat zwany pyrą, to pyszna rosnąca w ziemi bulwa. Smakuje gotowany, pieczony lub smażony, a także w formie gładkiego puree.

Może być też podstawą ciast na placki ziemniaczane czy kultowe kluski śląskie. Dość jednak o kulinariach, bo za pomocą ziemniaka mieliśmy usuwać cienie. Nie jest to nic trudnego.

O ile w kuchni sprawdza się jedynie ziemniak poddany obróbce cieplnej, o tyle w świecie domowych kosmetyków musi on być surowy. Jedynie w tej formie zawiera specjalne enzymy, które skutecznie redukują podkrążenia oczu.

Aby uszykować środek, należy posiekać kartofla drobno lub zetrzeć na tarce. Miąższ mieszamy z jogurtem naturalnym oraz odrobiną soli morskiej. Masę można nałożyć bezpośrednio na zacienione miejsce, ale bezpiecznej będzie przygotować prosty kompres.

Weźmy maseczkę i wypełnijmy nią gazę, tak aby powstał ziemniaczany opatrunek. Nasiąkniętą ligninę przyłóżmy pod oczami i odczekajmy leżąc jakieś 15 do 20 minut. Po tym czasie zdejmijmy kompres i spójrzmy w lustro. Podkrążenia powinny zniknąć.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *