Złuszczanie skóry

Nasza skóra jest poddawana wielu naturalnym procesom, które toczą się niezależnie od naszej woli i są przeważnie obliczone na to, aby przez długi czas utrzymywała ona jędrność i estetyczny wygląd.

Trzeba pamiętać o tym, że skóra u człowieka nie stanowi monolitu, ale składa się z różnych elementów – warstw. Pierwsza z nich to naskórek, czyli najcieńsza i najszybciej ulegająca „zużyciu”. Normalną cechą naskórka jest to, że stopniowo ulega złuszczaniu, dlatego warto go systematycznie usuwać.

Zalegający na twarzy martwy naskórek może zatykać pory i z całą pewnością nie sprawi, że będziemy wyglądać lepiej. Domowa drogeria ma na to świetny sposób, który tutaj przedstawimy.

Mikstura, która jest fenomenalną receptą na złuszczenie skóry powstaje z zaledwie trzech składników. Każdy z nich kupimy bez kłopotu w solidnie zaopatrzonym sklepie spożywczym, a może nawet mamy wszystkie potrzebne rzeczy w domu.

Aby przygotować maseczkę złuszczającą potrzebujemy owoc awokado, ogórka, a także płatki owsiane. Kto zna się nieco na dietetyce wie, że każdy z tych produktów ma szereg walorów odżywczych i może być cennym elementem naszej codziennej diety.

Mieszamy wszystko tak, aby powstała możliwie jednolita masa. Nie trzeba dodawać żadnych płynów, ponieważ woda zawarta w ogórku sprawi, że maseczka nie będzie zbyt gęsta, choć z całą pewnością robi takie wrażenie. Zawiera potężną dawkę witaminy E, jak i ma silne właściwości przeciwzapalne.

Podziel się na:

Wyślij komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *